Norėdami susisiekti, pasirinkite atitinkamą skyrių skiltyje "Kontaktai"info@samarieciai.org Jau daugiau nei 20 metų darome gera Lietuvos žmonėms.

LSB Zarasai

Zarasų skyrius

Pradinėje mokykloje dirbu per trisdešimt metų, todėl ne iš vadovėlių žinau, kad jau nuo ankstyvos
vaikystės turime skiepyti meilę artimui. Todėl be galo džiaugiuosi matydama, kaip mokinukai, baigę
pradinę mokyklą, nori tęsti gerų darbų sąrašą, dalyvaudami labdaros akcijose, ant savo pečių kraudami
silpnesnio pakeleivio naštą, nušluostydami džiaugsmo, kartėlio ar vilties ašarą. Tai – bendrystė,
tai – samarietiška mokykla, tai – puiki dirva gerumo daigeliams bręsti augančios asmenybės širdelėje.

Nijolė Ragauskienė

Zarasų skyrius įregistruotas 1996 metų kovo mėnesį. Įkūrėjas ir skyriaus pirmininkas – Zarasų Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo bažnyčios kunigas Remigijus Kavaliauskas. Ilgai netrukus apie jį ėmė burtis savanorių gretos, kurias sudarė įvairių profesijos atstovai. Pagrindinė mūsų veikla buvo bendradarbiauti su socialinės rūpybos skyriais ir globoti vienišus žmones, kuriems reikėjo pagalbos ir stipresnio žmogaus atramos.

Kunigui persikėlus dirbti į Antazavę, veikla priblėso. R. Kavaliauskas pasiūlė į veiklą įtraukti miesto jaunimą. Pasinaudojome jo patarimu. 1998 m. rugsėjo mėnesį samarietišką veiklą atgaivino Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai. Vėliau prisijungė ir kitų miesto mokyklų mokiniai.

Nuo 1999 m. jaunuoliai ėmė dalyvauti respublikinėse stovyklose, kuriose sėmėsi žinių ir samarietiškos patirties, mokėsi teikti pirmąją medicininę pagalbą, pasiskirstę kuopelėmis ir pavieniui lankė negalią turinčius vaikus Magučių ugdymo centre, vienišus žmones Zarasų pensione. Jaunimo veikla plėtėsi, jie pradėjo bendradarbiauti su rūpybos skyriais, bažnyčia, rengdavo kapų tvarkymo akcijas, įsipareigojo padėti vienišiems žmonėms.

Jaunųjų samariečių veikloje šiuo metu dalyvauja per 20 moksleivių.

Kontaktai:

Malūno g. 43, LT- 32118 Zarasai

Pirmininkė Nijolė Ragauskienė

Tel: +37060115483

El.paštas: nijole900@gmail.com